شهرستان مهاباد ( موکریان )

مهاباد سرزمین مردم ماد

كیوان مرغ مهاباد قهرمان لیگ برتر فوتبال آذربایجان غربی شد

تیم كیوان مرغ مهاباد توانست با شكست تیم آشور ارومیه به مقام قهرمانی باشگاه های آذربایجان غربی دست پیدا كند.
 در آخرین دیدار از رقابتهای لیگ برتر باشگاه های فوتبال آذربایجان غربی، تیم كیوان مرغ مهاباد توانست با به راه انداختن جشنواره گل در ارومیه تیم آشور این شهرستان را با 10 گل شكست دهد.
 تیم كیوان مرغ مهاباد با كسب مقام قهرمانی باشگاه های لیگ برتر آذربایجان غربی، توانست جواز حضور در رقابت های لیگ دسته سوم فوتبال كشور را نیز به عنوان نماینده استان كسب كند.
 تیم كیوان مرغ مهاباد در حالی به مصاف تیم آشور ارومیه رفت كه با تیم برق ارومیه هم امتیاز بوده و تنها پیروی با بیش از هفت گل می توانست این تیم را در مصاف با برق به عنوان قهرمانی برساند.
 این تیم با این پیروزی و تنها با تفاضل گل بهتر توانست تیم برق را در دستیابی به این مقام ناكام كند.
 در پایان این رقابتها تیم كیوان مرغ مهاباد با 40 امتیاز و تفاضل گل مثبت 31 به مقام نخست رسید، برق ارومیه با 40 امتیاز و تفاضل گل مثبت 29 گل به مقام نایب قهرمانی دست پیدا كرد و نوروز بوكان نیز با كسب 30 امتیاز و تفاضل گل مثبت 14 به مقام سوم رسید.
 بدین ترتیب مهاباد در سال آینده در رقابتهای لیگ دسته 3 كشور صاحب دو نماینده خواهد بود.
 در لیگ برتر فوتبال استان آذربایجان غربی امسال تیم های سهند سلماس، كیوان مرغ مهاباد، آشور ارومیه، كاویان نقده، برق ارومیه، نوروز بوكان، یاران اشنویه، فجر چالدران، سردار بوكان و سیمینه رود میاندوآب حضور داشتند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

مهاباد؛ پیشرو در عرصه ورزش

شهرستان مهاباد با 9 هزار و 500ورزشکار سازمان یافته در بیش از 42 هیئت ورزشی حدود یک دهم جمعیت ورزشکاران استان آذربایجان غربی را به خود اختصاص داده است و یکی از مناطق پیشرو درعرصه فعالیت های ورزشی در منطقه است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

پايان ليگ برتر فوتسال استان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد ، با حضور 8 تيم از شهرهای استان آذربايجانغربی  ليگ برتر فوتسال اين استان پايان يافت .

در اين مسابقات كه به صورت رفت و برگشت برگزار شد تيم شمس خوی مقام اول و سپاه سلماس دوم و شهرداری مهاباد مقام سوم را كسب كرد  .

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

افتخارآفريني ورزشکار مهابادي در مسابقات پاورليفتينگ

پيشکسوت ورزشکار مهابادي در مسابقات پاورليفتينگ کشوري موفق به کسب مقام شد. در اين مسابقات که روز جمعه گذشته به مناسبت گراميداشت دهه فجر در رده سني پيشکسوتان در تهران برگزار شد، رحيم جباري پاورليفتينگ کار پيشکسوت مهابادي، توانست مقام سوم را به خود اختصاص دهد.
 

Image

منبع: صداوسیمای مرکز مهاباد

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

انتخاب سه بانوي واليباليست مهابادي براي تيم استان

در مسابقات واليبال قهرماني استان که روز پنجشنبه گذشته به پايان رسيد ، تيم واليبال بانوان مهاباد ، بعد از قهرماني تيم اروميه ، در جايگاه دوم ايستاد.

تيم واليبال سلماس نيز به مقام سوم اين مسابقات بسنده کرد.

در اين مسابقات که به مناسبت گراميداشت دهه فجر در اروميه برگزار شد ، خانمها مريم خليلي ، پريسا سليمان زاده و شرمين شيخ محمدي از مهاباد ، براي بازي در تيم منتخب استان و شرکت در مسابقات ليگ دسته دو واليبال بانوان کشور انتخاب شدند.Image

منبع: صداوسیمای مرکز مهاباد

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

درخشش تیم وحدت شهرداری مهاباد در مسابقات لیگ دسته یک استان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد، در ادامه مسابقات فوتسال لیگ دسته 1 استان عصر روز دوشنبه 11/11/89 یک بازی در ورزشگاه دوهزار نفری مهاباد برگزار شد. در این دیدار تیم وحدت شهرداری مهاباد با نتیجه 4 بر 0 تیم هیئت فوتبال سردشت را شکست داد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

پیروزی تيم واليبال مهاباد در مقابل پيرانشهر

تيم واليبال مهاباد توانست با نتيجه سه بر صفر ميزبان خود پيرانشهر را شكست دهد. اين مسابقه در ادامه رقابتهاي ليگ واليبال آذربايجانغربي و در هفته چهارم از دور برگشت اين مسابقات در سالن دو هزار نفري پيرانشهر برگزار شد. تيم واليبال مهاباد با كسب اين پيروزي و با چهارده امتياز در مكان دوم جدول رقابتهاي جنوب استان قرار گرفت. در اين گروه، تيم واليبال اروميه هم اكنون در صدر جدول قرار دارد. مسابقات ليگ واليبال آذربايجانغربي، در دو گروه شمال و جنوب استان و به صورت دوره اي برگزار مي شود.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

کسب مقام قهرمانی تیم فوتبال کیوان مرغ پر طلای مهاباد در لیگ برتر استان و راهیابی به لیگ دسته 3 کشوری

تیم فوتبال کیوان مرغ پرطلای مهاباد در سری رقابتهای فوتبال لیگ برتر استان آذر بایجان غربی به مقام قهرمانی رسید.در این بازی که با حضورجمع کثیری از هواداران فوتبال در شهر مهاباد انجام شد، تیم فوتبال شرکت کیوان مرغ پرطلای مهاباد به مصاف تیم افرا درب سلماس رفت و موفق شد با2گل آقایان سوران معروفیان و آکو اسماعیل زاده ،تیم افرا درب سلماس را مغلوب کند تا در نهایت تیم کیوان مرغ با نتیجه 2بر0 به مقام قهرمانی برسد وبه عنوان نماینده استان آذربایجان غربی به لیگ دسته سوم کشوری راه یابد.جناب آقای حاج رضا سواری مدیر عامل شرکت نیز طی تماس تلفنی از خارج از کشوراین موفقیت را به بازیکنان و مربیان تیم  و هواداران تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که تیم در بازیهای لیگ 3 کشوری با قدرت و توان بیشتری ظاهر شود.


+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

ورزش

موفقیت ورزشکار مهابادي در مسابقات پرس سينه

ورزشکار مهابادي نايب قهرماني مسابقات پرس سينه قهرماني باشگاههاي کشور را از آن خود کرد. در مسابقات پرس سينه قهرماني باشگاههاي کشور که به ميزباني استان کهکيلويه و بويراحمد و در شهرستان ياسوج برگزار شد، ورزشکاران از استان هاي مختلف کشور در اوزان متفاوت و رده هاي سني چهارگانه نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پيشکسوتان به رقابت پرداختند که رحيم جباري نماينده استان آذربايجانغربي از شهرستان مهاباد در رده سني پيشکسوتان در دسته پنجاه و نه کيلوگرم توانست مقام دوم و نشان نقره اين دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد.
 

 
JEET KUNEDO KALI - ESCRIMA
 
استادان گرامی شهاب و سهراب هاشی
 
انتخاب بجا و شایسته شا به عنوان مسئول هماهنگی سبک جیت کاندو کالی اسکریمای ایران از طرف بنیانگذار سبک در ایران را به شما و خانواده عزیزتان و جامعه ورزشی شهرستان مهاباد تبریک عرض می نمائیم.
از طرف هنرجویان جیت کاندو کالی اسکریمای شمالغرب کشور

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

برگزاری مسابقات استانی موی تای و کیک بوکسینگ

مسابقات موی تای و کیک بوکسینگ انتخابی استان در مجموعه ورزشی تختی ارومیه برگزارشد .مسابقات موی تای و کیک بوکسینگ انتخابی استان با حضور 65 نفر موی تای کار و 75 نفر کیک بوکسینک کار از شهرستانهای ارومیه ، شاهین دژ، بوکان ، مهاباد، میاندوآب ، سلماس ، نقده ، خوی ، اشنویه ، ماکو ، سردشت و پیرانشهر برگزار شد. نفرات برتر شهرستان مهاباد در این مسابقات به شرح جدول ذیل می باشد .

۱- مسابقات موی تای

وزن نام و نام حانوادگی مقام
۵۴ عبدالرحمان یوسفی ۳
۶۰ عبدالله اینز ۲
۶۳/۵ حسن عبدالله پور ۳
۶۷ عبدالرحمان آواز خان ۳
۸۶ رضا سلیمانی ۲
۹۱ یونس معروفی ۲

۲- مسابقات کیک بوکسینگ

وزن نام و نام خانوادگی مقام
۵۷ ابراهیم اسحاقی ۲
۶۳/۵ یوسف احمدی ۳
۶۷ مصطفی موصلچی ۳
۷۵ محمدحسین نیکرو ۳

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

اطلاعیه ورزشی

راهیابی سامان علی رمایی به مسابقات تکواندوی قهرمانی کشور را به ایشان و مربی زحمتکش تکواندو آقای صلاح صوفی زاده تبریک عرض می نمائیم.

 

هیئت تکواندو شهرستان مهاباد


برگزاری هفته ششم مسابقات والیبال لیگ استانی

از هفته ششم مسابقات والیبال لیگ استانی سه دیدار برگزار شد که نتایج به شرح ذیل می باشد:

میاندوآب  2  - مهاباد   3
ماکو       1  - چالدران   3
بوکان      0  - جوانان ارومیه   3
تیم فوتبال مکریان مهاباد در دیداری دوستانه مقابل تیم فوتبال امید تراکتورسازی تبریز (قهرمان امیدهای کشور) با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

طنز جام جهانی

 اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد

۱ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : پیش از هر کسی عزیزان شهرداری و شورای شهر به وسیله بنر و تابلوهای مختلف و با پخش این خبر توی سایت های خبری می گفتند که : این کار با تلاش و کوشش و زحمات ما بود که این جام توی مهاباد داره برگزار میشه .

۲ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : فوتبالیست ها مجبور بودند یک عدد هواشناس با خودشون می آوردند یا بایستی به هواشناسی مهاباد گوش می دادند که می گفت : هوا صاف تا کمی ابری ، در برخی جاها ابر کم و زیاد میشه ، شاید بباره و شاید هم نباره .

۳ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : شاید برخی از دلسوزان زبان کردی ، برای واژه بیگانه " فوتبال " یک واژه کردی جایگزین می کردند . قرار است تو این جام به فوتبال بگن :    " توپی پی "

۴ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : تیمی که اولین بار به مهاباد میومد ، اگر چشمش به میدان " استاد هژار " می افتاد : پیش خودش می گفت : این باید زمین فوتبال شهر باشه .

۵ـ اگرجام جهانی در مهاباد برگزار می شد : خدا نکنه تیم افغانستان هم به این جام میومد . نکنه افغانی ها بیان و جای آرد فروشان میدان آرد و قره قروت فروشان میدان ملاجامی رو بگیرند و اونا هم به جمعیت بیکاران مهاباد اضافه بشوند .

۶ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : شاید اسم برخی از کشورها به دل مسئولان مملکت ننشینه و با برگزار کردن جلسه و کمیسیون ، به دلخواه خودشون برای کشورها اسم انتخاب کنند .

۷ ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : ما هیچ وابستگی به کشورهای خارجی ومحصولات چینی نداریم و به جای استفاده از شیپور ووزلایی ، میریم بلنگوهای سبزی فروش ها رو میاریم و تیم ها رو تشویق می کنیم . اگر هم نشد که بوق ماشین و اتوبوس تو خیابون و سوت جوانان در استادیوم جای خالی ووزلاها رو میگیره .

۸ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : شاید فوتبالیست ها و تماشاچیان جام جهانی برای گردش هم که شده سری به تاناکورای شهر میزدند و اونجا لباس های خودشون رو می دیدند که چند سال پیش تنشون بود و حالا تمیز و اتو شده برای فروش به اینجا رسیدند .

۹ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار میشد : به بهانه پخش بازی های جام جهانی برای مهاباد و روستاهای اطراف ، شاید صدا و سیمای مهاباد نمی تونست برنامه قاصدک رو پخش کنه و همین ضربه روحی بزرگی به کودکان منطقه میزد .

۱۰ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : شاید در زمان بازی ها ، شهرداری میومد و به فوتبالیست ها می گفت : این زمینی که داری توش بازی می کنید " تغییر کاربری " داده شده و هرچه زوتر باید تخلیه اش کنید .

۱۱ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : هیچ کس مثل اخبار مهاباد خوش به حالش نمی شد . اون که در پخش آمارهای مفید خیلی پیشتازه ، حالا می تونه تا چند سال آمارهای مختلف جام جهانی رو پخش کنه .

۱۲ـ اگر جام جهانی در مهاباد برگزار می شد : بعد از اتمام مسابقات ، تیم ها باید ۲۲ ماه دیگه هم پیش ملت می ماندند . زمین های خوب به اسمشون می زنند ، خانه های بزرگ براشون درست می کنند ، ماشنی های مدل بالا ، لباس های قشنگ و پست و مقام خوب بهشون میدن .

منبع : مجله مهاباد

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

مهاباد، قطب آتي فوتبال آذربايجان غربي

مهاباد - شهرستان مهاباد، با حركت رو به جلوي خود در رشته ورزشي فوتبال از اين پتانسيل برخوردار است كه به قطب فوتبال آذربايجان غربي تبديل شود.
به گزارش خبرنگار ايرنا، مهاباد با داشتن استعدادها و پتانسيل هاي بسيار مستعد در اين رشته ورزشي و از سوي ديگر حمايت و پشتيباني بي دريغ مردم و مسوولان آن مي رود تا در آينده اي نزديك به مهمترين قطب فوتبال آذربايجان غربي تبديل شود.
اوج فوتبال مهاباد در چند دهه اخير در سال جاري به وقوع پيوست به طوريكه افتخارات كسب شده توسط تيم هاي فوتبال مقاطع مختلف اين شهرستان همگان را به تحسين وا داشت.
در سال جاري، تيم 'مقاومت مكريان' مهاباد با حضور قدرتمند خود در رقابت هاي ليگ دسته سه باشگاه هاي كشور در گروه چهارم اين مسابقات، مهاباد توانست حضور پرفروغ يك تيم باشگاهي را در ليگ دسته سه فوتبال به نمايش بگذارد.
اين تيم، هم اكنون پس از پايان نيم فصل نخست با كسب 18 امتياز در جايگاه اول گروه خود قرار گرفته است.
تيم فوتبال 'كيوان مرغ' مهاباد، نيز با حمايت خوب بخش خصوصي توانست امسال مقام نخست مسابقات ليگ برتر فوتبال آذربايجان غربي را به خود اختصاص دهد.
اين تيم، با كسب اين موفقيت توانست به عنوان دومين تيم مهابادي جواز حضور در مسابقات ليگ دسته سه باشگاه هاي كشور را به دست آورد.
اين تيم با موفقيت هاي خود در چند سال اخير، به عنوان يك باشگاه تازه تاسيس، نشان داد كه حمايت يك اسپانسر خوب از بخش خصوصي در موفقيت تيم هاي ورزشي تا چه اندازه از اهميت برخوردار است.
در زمان حاضر از استان آذربايجان غربي، تنها تيم هاي مكريان مهاباد، 'شمس' خوي و 'چي چست' اروميه در ليگ دسته سه باشگاه هاي كشور حضور دارند كه با راهيابي تيم كيوان مرغ به اين رقابت ها، شمار تيم هاي حاضر در اين ليگ به چهار تيم افزايش پيدا كرد كه نيمي از آنها از شهرستان مهاباد هستند.
در همين حال، امسال تيم فوتبال 'پرسپوليس حاجي خوش' مهاباد نيز توانست مقام قهرماني مسابقات ليگ دسته يك آذربايجان غربي را به دست آورده و با اين قهرماني به مسابقات ليگ برتر استان راه پيدا كند.
با راهيابي اين تيم به مسابقات ليگ برتر استان، شمار تيم هاي مهابادي كه جواز حضور در اين رقابتها را گرفتند به سه تيم افزايش پيدا كرد.
تيم پرسپوليس حاجي خوش، همچنين امسال توانست در مسابقات ليگ برتر روستايي آذربايجان غربي به مقام قهرماني دست پيدا كرده و به عنوان نماينده آذربايجان غربي جواز حضور در رقابت هاي ليگ مناطق روستايي كشور را نيز به دست آورد.
در رده پايه نيز، فوتبال مهاباد جايگاه ويژه اي را در آذربايجان غربي به خود اختصاص داده است.
تيم فوتبال جوانان مهاباد، امسال در مسابقات استاني در منطقه جنوب توانست به مقام نخست رسيده و در صورت موفقيت در رقابت با قهرمان شمال استان جواز حضور در رقابتهاي قهرماني جوانان كشور را كسب كند.
تيم فوتبال جوانان مهاباد پارسال هم به عنوان نماينده فوتبال آذربايجان غربي در مسابقات قهرماني كشور حضور موفقي داشت.
در رده نوجوانان نيز، تيم مهاباد تاكنون خوش درخشيده و توانسته در سال گذشته با كسب مقام قهرماني آذربايجان غربي به عنوان نماينده اين استان در مسابقات قهرماني كشور حضور يابد.
در سال جاري نيز اين اميد مي رود كه تيم نوجوانان مهاباد كه امسال در قالب دو تيم الف و ب در قابت هاي استان حضور خواهد داشت، بتوانند مقام قهرماني خود در سال گذشته را تكرار كند.
مسابقات فوتبال باشگاه هاي مهاباد، هم اكنون در دو دسته برگزار مي شود كه در دسته برتر امسال با حضور 11تيم برگزار شد و تيم فوتبال مكريان جوان مهاباد توانست با قهرماني در اين رقابت ها جواز حضور در رقابت هاي فوتبال زيرگروه استان را كسب كند.
در رقابت هاي دسته يك مهاباد نيز، 11تيم امسال حضور داشتند كه در اين رقابت ها تيم 'قره قشلاق' توانست به مقام قهرماني دست پيدا كند.
همچنين در فوتسال، نخستين دوره رقابت هاي فوتسال مهاباد با حضور 12تيم امسال برگزار و تيم هاي 'ديار' و 'روزمان'، توانستند به طور مشترك، مقام نخست را به خود اختصاص دهند.
هم اكنون، در مسابقات زيرگروه فوتسال استان آذربايجان غربي، سه تيم و يك تيم نيز در رقابت هاي ليگ دسته يك آذربايجان غربي از مهاباد حضور دارند.
در بخش كميته داوران اين شهرستان، هم اكنون 10 داور فعال وجود دارد كه با درجه هاي يك و دو و ملي در حال قضاوت مسابقات فوتبال اين شهرستان و ليگ هاي دسته يك و برتر استان و قهرماني جوانان و نوجوانان كشور هستند.
هيات فوتبال مهاباد كه در سال هاي اخير به عنوان يكي از هيات هاي فعال در استان شناخته شده در كسب اين موفقيت ها توانسته است نقش اساسي را ايفا كند.
اين هيات، در كنار توجه به مسابقات بزرگسالان، در رده هاي سني مختلف نيز فعاليت خوبي داشته و توانسته است با تشكيل مدارس فوتبال در مقاطع مختلف سال، استعدادهاي خوبي را در اين رشته ورزشي به جامعه فوتبال معرفي كند.
يكي از اقدام هاي مهم هيات فوتبال مهاباد، اجراي طرح استعداديابي نوجوانان زير 14سال در اين رشته بوده كه توانسته با شناسايي استعدادهاي برتر، آنها را در قالب تيم هاي نوجوانان سازماندهي و امسال از آنها در رقابت هاي استاني بهره گيرد.
رييس هيات فوتبال آذربايجان غربي معتقد است: آنچه در موفقيت تيم هاي فوتبال مهاباد در رده هاي مختلف تاثير گذار بوده توجه جدي مسوولان اين شهرستان به مقوله ورزش به ويژه در رشته فوتبال و تلاش مجموعه همكاران تربيت بدني و هيات فوتبال اين شهرستان در برنامه ريزي مناسب براي توسعه اين رشته بوده است.
'عزير حافظي'، افزود: در اين زمينه، هيات فوتبال استان آذربايجان غربي نيز سعي داشته در چند سال اخير مركزيت فوتبال را از مركز استان به شهرستان ها انتقال دهد كه يكي از نتايج مهم اين تصميم شكوفا شدن اين رشته در مناطقي نظير شهرستان مهاباد است كه استعدادهاي بسيار خوبي در رشته فوتبال دارد.
وي گفت: با توجه به فراهم بودن بستر لازم براي توسعه فوتبال در مهاباد، هيات فوتبال آذربايجان غربي تصميم گرفت نخستين دوره كلاس مربيگري B آسيا را به ميزباني اين شهرستان برگزار كند كه تاكنون برگزاري چنين دوره اي نه تنها در شهرستانها حتي در مركز استان نيز سابقه نداشته است.
رييس اداره تربيت بدني مهاباد نيز مي گويد: پيشرفت فوتبال اين شهرستان در گرو اتحاد و همدلي تمام دست‌اندركاران، مسوولان و صاحبنظران، بهره گيري از مربيان مجرب و دوره ديده، تلاش اعضاي هيات فوتبال اين شهرستان و حمايت خوب اسپانسرها در اين رشته ورزشي حاصل شده است.
'ابراهيم باپيرآقايي'، موفقيت هايي كه رشته فوتبال در يك سال اخير به دست آورده را در تاريخ فوتبال شهرستان مهاباد بي سابقه خواند.
وي، توسعه فوتبال در رده‌هاي سني پايه، ارتقاي سطح دانش مربيان، داوران و برگزاركنندگان مسابقات و توسعه باشگاهها را از مهمترين اهداف اين اداره در آينده عنوان كرد و افزود: تمام تلاش مسوولان و دستاندركاران فوتبال مهاباد حفظ اين جايگاه و ارتقاي آن در سطح ملي است.
رييس هيات فوتبال مهاباد معتقد است: توجه به مقطع پايه و ايجاد مدرسه فوتبال در مهاباد در چند سال اخير از اولويت هاي مهم هيات فوتبال اين شهرستان بوده به گونه اي كه شماري از فوتباليست هاي اين شهرستان حتي شايستگي حضور در تيم هاي بزرگ كشور را نيز دارا هستند.
'سليمان نايب'، گفت: توجه به مقاطع پايه نقش مهمي در توسعه فوتبال اين شهرستان داشته به گونه اي كه شماري از استعدادهاي خوب فوتبال در رده هاي جوانان هم اكنون در تيم هاي مطرح اين شهرستان حضور پيدا كرده اند.
وي افزود: علاوه بر اين، در زمان حاضر، شهرستان مهاباد از وجود بالاترين مربيان اين رشته ورزشي در سطح استان بهره مي گيرد كه اين امر نيز به پيشرفت فوتبال در اين منطقه شتاب خوبي داده است.
نايب اضافه كرد: هم اكنون بيش از يكهزار و 500 نفر ورزشكار فوتباليست به صورت كاملا' سازمان يافته در مسابقات مختلف فوتبال اين شهرستان در دسته هاي مختلف حضور دارند.
همچنين دبير هيات فوتبال مهاباد ، موفقيت تيم هاي فوتبال اين شهرستان در مسابقات مختلف را نتيجه برنامه ريزي منظم و برگزاري مرتب و هماهنگ بازيهاي باشگاه هاي اين شهرستان در رده هاي مختلف عنوان كرد .
'منصور شاوله'، بكارگيري مربيان مجرب در راس تيم هاي فوتبال اين شهرستان را از ديگر دلايل موفقيت تيم هاي مهابادي بيان كرد و افزود: در زمان حاضر 11مربي فوتبال با مدرك درجه C آسيا در اين شهرستان وجود دارد كه نقش مهمي در پيشرفت اين رشته ورزشي ايفا كرده اند.
وي اظهار داشت: در آينده اي نزديك با برگزاري كلاس مربي گري درجه B آسيا در اين شهرستان، شماري از مربيان اين شهرستان نيز قادر به دريافت درجه B آسيا خواهند شد كه اين امر خود موفقيتي براي ادامه توسعه رشته فوتبال در اين شهرستان خواهد بود.
خبرگزاری ايرنا
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

نتایج مسابقات بسکتبال لیگ استان

مسابقات بسکتبال لیگ استانی به میزبانی شهرستان مهاباد به مدت 2 روز با حضور 4 تیم بسکتبال سردشت، شاهین دژ، مهاباد، بوکان در شهرستان مهاباد برگزار گردید که در نهایت نتایج به شرح ذیل می باشد:
تیم
نتایج
برنده
سردشت – شاهین دژ
61-42
سردشت
مهاباد- بوکان
64-67
بوکان
سردشت- بوکان
64-67
بوکان
مهاباد- شاهین دژ
60-32
مهاباد
شاهین دژ- بوکان
33-54
بوکان
مهاباد- سردشت
47-61
مهاباد
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

ورزشکاران مهابادی در بازیهای آسیایی گوانگجو

ردیف نام و نام خانوادگی رشته ورزشی رتبه کسب شده
۱

سالار کبوتری

دراگون بت

۶
۲

طاهر کبوتری

قایقرانی- روئینگ

۷
۳

کیوان حسن زاده

قایقرانی - بادبانی

۸
۴

اردشیر ناصری

دراگون بت

-
۵

احمد احمدی

قایقرانی - بادبانی

-
۶

بهمن تدین

رئیس هیات قایقرانی مهاباد

-
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

مهاباد قهرمان ووشو آذربایجان غربی شد

 مسابقات ووشو قهرمانی استان در سه رده سنی برگزار شد و تیم مهاباد در رده سنی جوانان قهرمانی این رقابت‌ها را به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آذربایجان غربی مسابقات ووشو قهرمانی استان در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حضور 200 ورزشکار به مدت دو روز در سالن تختی ارومیه با حضور شهرهای خوی، سلماس، مهاباد، ارومیه، نقده، چایپاره، پیرانشهر، سردشت، اشنویه، تکاب، میاندوآب و بوکان برگزار شد.
در رده سنی نوجوانان، تیم شهرستان خوی اول و تیم‌های ارومیه و تکاب دوم و سوم شدند.
در رده سنی جوانان مهاباد قهرمان این رقابت‌ها شد و تیم‌های میاندوآب و بوکان به ترتیب دوم و سوم شدند.
در رده سنی بزرگسالان نیز تیم ارومیه اول و تیم‌های بوکان و نقده رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند.
نفرات برتر این رقابت‌های در هر سه رده سنی به مسابقات قهرمانی کشور که در نیمه دوم بهمن ماه سال جاری در کرج برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.
منبع : کردپرس
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

مسابقات اوپن کمیته کشوری برگزار شد

افتخار آفرینان سبک نین جوتسوی (نینجا) مهاباد که در مسابقات کشوری (اوپن کمیته) به میزبانی استان البرز،شهرستان کرج در مورخ 19/9/89 برگزار شد و موفق به کسب مقامهای ذیل گردیده اند:

برزگسالان

حسین محمدرسولپور     ۵۵ -  سوم کشوری       مدال برنز

جوانان        

واحد گورکی               ۵۵ -  سوم کشوری          مدال برنز

نونهالان

زکریا معروفی        ۲۶ -          اول کشوری        مدال طلا

فرشاد رحیمی         ۴۵ +      اول کشوری         مدال طلا

میلاد احمدی               ۴۵ -    دوم کشوری        مدال نقره

با سرپرستی و مربیگری : سن سی سلیمان رحیم زاده و سن سی عبدالرحمان محمودی

با تشکر فراوان از زحمات بی دریغ آقای صدیق عزیزی رئیس هیئت ورزشهای رزمی و ابوبکر رحیمی که با کمکهای مادی خود سهم بسزایی در این موفقیتها داشته اند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   |