شهرستان مهاباد ( موکریان )

مهاباد سرزمین مردم ماد

شهدای 23بهمن مهاباد همچنان مظلوم اند

 23بهمن امسال هم گذشت،باز از این 42 شهید یادی نشد وبا از آنها در هیج کجای نه یادی است و نه یادواره ای در یادشان برگزار شده است.

 شهیدان این روز خونین مهاباد مظلومان تاریخ اند، نه تنها تا به امروز در زادگاهشان مهاباد از آنها یاد نشده است،بلکه در لابه لای دنیای بیکران اینترنت  هم از انها نشانی نیست. تنها نشان این 42 شهید مزارهایشان است  در بوستان شهدای مهاباد.

مهاباد شهری که در ششم اسفند 1362،همزمان با پیروزی‏های رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین خیبر طعم تلخ بمباران هوایی را چشیده بود در بهمن 1365 بار دیگر هدف خشم صدام قرار گرفت .

در ساعت  12ظهر بیست و سومین روز بهمن ماه سال 1365مناطقی از شهر مهاباد زیر بمباران میگهای عراق قرار گرفت و 42 شهروند مهابادی ناجوانمردانه در خون خود غلتیدند.

خضر کاک درویشی، فرماندار مهاباد در گفتگو با خبرنگار کردپرس در سالروز این رویداد تلخ در رابطه به اینکه چرا تاکنون هیچ یادآوره و مراسم بزرگداشت ویژه‌ای برای شهدای 23 بهمن مهاباد برگزار نشده است می گوید این حقیقتی است تاسف برانگیز.

وی اظهار امیدواری می کند تا با تلاش و پیگیری مسئولین مربوطه، بمباران 23 بهمن سال 1365 مهاباد، یاد و خاطره‌ شهدا و جانبازان این حمله ناجوانمردانه رژیم بعث بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و به نسلهای بعدی معرفی شود.

کاک درویشی افزود: در مناسبات مختلف و یادواره های شهدای مهاباد، از همه‌ شهیدان تجلیل شده است اما به شیوه ویژه از قربانیان این بمباران یاد نشده است و شهیدان بهمن 65 مهاباد گمنام مانده‌اند.

کاظم پُردل، عضو شورای شهر مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار کردپرس با اشاره‌ به‌ اینکه‌ در بمباران سال 65 مهاباد خانواده هایی هستند که 5 عضو خودرا در آن روز از دست دادند اظهارامیدواری کرد برای تکریم شهدای این حادثه تلخ یادواره ای برگزار شود.

وی همچنین گفت: روز 23 بهمن سال 1365 برای مردم مهاباد روز بسیار تلخ و دردناکی بود که هیچگاه از ذهن مردم پاک نمی شود.

نایب رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان غربی، خواستار نامگذاری یکی از خیابانها، میدان یا منطقه ای از شهر مهاباد به نام شهدای 23 بهمن این شهر شد.

وی در یادآوری آن روز گفت: من به‌ عنوان گزارشگر صداوسیمای مهاباد چند دقیقه‌ بعد از بمباران به‌ محل رسیدم، 3 کوچه نزدیک به هم در اطراف میدان استقلال مهاباد که بیش از 60 خانه مسکونی رآن واقع بودند در حمله جنگنده های عراقی تخریب شده‌ بود و 42 تن از هموطنان که بیشتر آن زن و کودک بودند شهید شدند و این آمار سوای کسانی است که بر اثر این بمباران و انفجارها دچار بیماریهای روحی و روانی شدند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

ساعات کار ادارات و نهادهای دولتی شهرستان مهاباد در ماه رمضان

ساعات کار ادارات و نهادهای دولتی شهرستان مهاباد در ماه رمضان اعلام شد

فرمانداری مهاباد در آستانه ورود به ماه پرفضیلت و مبارک رمضان، ساعات کار ادارات و نهادهای دولتی این شهرستان را اعلام کرد.

بر این اساس جهت بهره مندی کارمندان دولت از فضایل و معنویات این ماه و برگزاری نماز جماعت در ادارات ساعت کار اداری دستگاه های اجرایی شهرستان مهاباد همزمان با استان در طول ماه مبارک رمضان و در طول هفته به شرح زیر اعلام می گردد.

از شنبه تا چهارشنبه :
 شروع كار اداري : صبح ها از ساعت 30/8
پايان كار اداري : بعد از ظهر ساعت 14
پنجشنبه ها :
شروع كار اداري : صبح ها از ساعت 30/8
پايان كار اداري : بعد از ظهر ساعت 13  
لازم بذكر است فرجه قانوني در اين ماه اعمال نخواهد شد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

"جامعه کردستان" به جمع نشریات مهاباد پیوست

با تصویب هیأت نظارت بر مطبوعات کشور، نشریه "جامعه کردستان" به جمع نشریات مهاباد پیوست .
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در گفت و گو با کردپرس با اعلام این خبر اظهار داشت: صدور مجوز انتشار این نشریه جدید اخیرا در آخرین نشست هیات نظارت بر مطبوعات کشور و به نام "اردشیر صدارالدینی" صادر شده است .
ارشد هناره گفت: این نشریه پیش بینی شده است بصورت دو هفته نامه منتشر شود .
وی افزود: پیش از این تنها یک ماهنامه با عنوان "مجله مهاباد " در این شهرستان منتشر می شد.
اردشیر صدرالدینی پیش از این با هفته نام "پیام کردستان" در عرصه مطبوعات آذربایجان غربی و مهاباد فعالیت داشت که بنابه دلایلی توقیف و از انتشار آن جلوگیری شد .
اخیرا در استان آذربایجان غربی 32 نشریه جدید توانستند مجوز انتشار بگیرند که 22 نشریه به صورت دو هفته نامه ، شش نشریه به صورت ماهنامه و چهار نشریه به صورت فصلنامه منتشر می شوند .
با صدور مجوزهای جدید تمامی شهرستانهای آذربایجان غربی به غیر از شهرهای پیرانشهر ، سردشت و اشنویه که فاقد تقاضای انتشار نشریه بودند صاحب نشریه شدند.
با صدور مجوزهای جدید به آذربایجان غربی تعداد نشریات صاحب مجوز استان به 76 نشریه که به صورت دو هفته نامه ، هفته نامه ، ماهنامه ، و فصلنامه منتشر می شوند رسید. مجوز انتشار یک روزنامه نیر اخیراً از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات برای این استان صادر شده است .
منبع: کردپرس

دو هفته نامه سیاسی - فرهنگی (فارسی-کردی)
صاحب امتیاز و مدیر مسوول: اردشیر صدرالدینی
گستره ی توزیع: سراسر کردستان
صفحه آرا: مسعودخضری
نشانی: مهاباد-بلوار پرستار-پلاک۱۸
تلفاکس: ۷۴۴۴ ۲۲۳ ۰۴۴۲
همراه: ۲۴۳۴ ۱۴۲ ۰۹۱۴
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

سرنوشت بیمارستان مهاباد چه شد؟

مردم مهاباد برای تامین نوبتهای پزشک و دندانپزشک از ساعت ۳ صبح در صف انتظار درمانگاه روزانه این شهرستان می نشینند و این مسئله، مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.
نماینده مهاباد می گوید با وجود وعده های مکرر مسئولان وزارت رفاه از سال 87، هنوز مهاباد بیمارستان تامین اجتماعی ندارد.
نماینده مهاباد می گوید با وجود حق قانونی مردم مهاباد برای داشتن بیمارستان 32 تخت خوابی و با وعده های مکرر مسئولان وزارت رفاه از سال 87، هنوز مردم این شهر بیمارستان تامین اجتماعی ندارند.
جلال محمود زاده که با خبرآنلاین گفتگو می کرد، افزود: "طبق قانون تامین اجتماعی، شهرستانهایی که بیش از 26 هزار نفر بیمه شده اصلی و 80 هزار نفر بیمه شده تبعی دارند، باید دارای بیمارستانی با حداقل 32 تخت بستری باشند، ولی هنوز پیگیریهای دفتر نماینده و سایر مسئولان محلی، نتیجه نداده است.
به گفته این نماینده، مردم مهاباد برای تامین نوبتهای پزشک و دندانپزشک از ساعت 3 صبح در صف انتظار درمانگاه روزانه این شهرستان می نشینند و این مسئله، مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده، به همین جهت، از صادق محصولی، وزیر رفاه پرسشی را درباره دلایل عدم ساخت بیمارستان در این شهرستان مطرح کرده است.
به گزارش خبرآنلاین، هفته آینده صادق محصولی، وزیر رفاه باید در مقابل نمایندگان مجلس حاضر شود و برای 17 سئوال، پاسخ دهد. گفته می شود اگر چنانچه یکی از این 17 سئوالی که از سوی نمایندگان برای پاسخگویی محصولی اعلام وصول شده، باعث قانع نشدن نماینده پرسشگر شود، طبق آئین نامه داخلی مجلس، وزیر مربوطه برای طی مراحل بعدی استیضاح به هیات رئیسه معرفی می شود، چون تاکنون صادق محصولی، 2 بار در سئوالات گذشته، نتوانسته نمایندگان پرسشگر را قانع کند.
محمودزاده در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد در صورتی که رفتار پرسنل درمانگاه مهاباد با مردم بهتر شود و هیاتی که قرار است هفته آینده از سوی وزارت رفاه به این شهرستان اعزام شوند، گام اساسی و عملی برای حل مشکلات بردارند، ارائه گزارشهای اقدامات انجام شده از سوی وزیر رفاه و تامین اجتماعی قانع کننده باشد.
 
منبع:كردستان امروز
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

ديدار مدير سايت پتروشيمي شهرستان مهاباد با معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد

ديدار مدير سايت پتروشيمي شهرستان مهاباد با معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد

 به گزارش روابط عمومي معاون استاندار و فرمانداري شهرستان مهاباد دوشنبه 25 بهمن 1389 مهندس دانش مدير سايت پتروشيمي شهرستان مهاباد با معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد ديدار نمودند.
در اين ديدار مهندس دانش مدير سايت پتروشيمي شهرستان مهاباد در مورد آخرين وضعيت و فعاليتهاي صورت گرفته براي پيشرفت اين پروژه مطالبي را بيان نموده و در راستاي حل مشكلات موجود تقاضاي رسيدگي بهتر را به اين مساله نمودند.
مهندس كاك درويشي معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد اظهار نمود كه در راستاي حل مشكلات موجود و به ثمر رسيدن اين پروژه بزرگ بايد تمام توان خود را به كارگيريم تا شاهد تسريع در روند توسعه و پيشرفت و اجراي اين پروژه بزرگ در منطقه باشيم كه مطمئناً تاثيرات بسيار مثبت را در سطح شهرستان مهاباد و كل منطقه خواهد داشت .

منبع: فرمانداری شهرستان مهاباد

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

شرکت دانش آموزان مهابادي در المپيادهاي علمي کشور

صد و چهل و دو نفر از دانش آموزان پايه هاي دوم و سوم متوسطه مهاباد امسال در المپيادهاي مختلف علمي کشور شرکت کرده اند. مسئول امتحانات مديريت آموزش و پرورش مهاباد با اعلام اين خبر گفت: اين دانش آموزان در رشته هاي فيزيک، رياضي، ادبيات، رايانه، شيمي، زيست شناسي و نجوم در اين المپيادها حضور داشتند. امير يوسفي اظهار داشت: شمار دانش آموزاني که در المپيادهاي امسال نام نويسي کردند در مقايسه با پارسال چهل درصد افزايش يافته است. وي افزود: از مجموع شرکت کنندگان در آزمون المپيادهاي امسال شصت نفر دختر و هشتاد و دو نفر پسر بوده اند. يوسفي يادآور شد: آزمون مرحله اول المپيادهاي علمي کشور از ششم تا هشتم بهمن امسال برگزار شد که از برگزيدگان مرحله نخست که اسامي آنان نيمه دوم اسفند اعلام مي شود، براي شرکت در آزمون مرحله دوم دعوت خواهد شد. اين آزمون ارديبهشت سال آينده بصورت نيمه متمرکز در مراکز استانها برگزار مي شود. مسئول امتحانات مديريت آموزش و پرورش مهاباد تصريح کرد: المپيادهاي علمي هر سال در چهار مرحله شهرستاني، استاني، کشوري و جهاني برگزار مي شود. در المپيادهاي علمي کشور امسال بيش از صد و بيست و شش هزار دانش آموز برجسته دوره متوسطه سراسر کشور نام نويسي کرده اند.
 

Image

منبع: صداوسیمای مرکز مهاباد

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

تایید حكم محكومیت شهردار مهاباد

حكم محكومیت یك ساله ابراهیم كریمی، شهردار مهاباد با شكایت مدیریت امور آب مهاباد، در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی نیز به تایید رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد كه از حاميان شهردار به شمار مي‌آيد در واكنش به اين حكم گفته است: حكم یك سال حبس برای شهردار این شهر غیر منصفانه بوده چرا كه وی جرمی مرتكب نشده و كاری كه انجام داده عام المنفعه بوده است.
حامد حیدری افزود: پروژه ای كه انجام شده خیابانی 75متری به طول سه كیلومتر و چهاربانده می باشدكه نظیر آن در منطقه اجرا نشده است.
وی اضافه كرد: كریمی، تا نهم اردیبهشت سال آینده شهردار است و طبق قانون وی را به عنوان یكی از گزینه ها برای تصدی دوباره سمت شهرداری به مدت دو سال دیگر معرفی خواهیم.
گفتنی است كه شهردار مهاباد از سوی شعبه 104 دادگاه جزایی شهرستان ارومیه در سی و یكم تیر امسال به اتهام تخریب اموال عمومی به تحمل یك سال حبس محكوم شده بود و دلیل این امر این بود كه در جریان اجرای پروژه ورودی مهاباد – میاندوآب، كانال آب مخروبه ای بوده كه چندین سال از آن استفاده نشده و برای این كه پروژه ناقص نباشد، به اندازه 300 متر تجاوز صورت گرفته و همچنین كانال مذكور به مدت 20سال از حالت انتفاع خارج شده بود.
گفته مي‌شود پس از این اتفاق مدیریت امور آب مهاباد به جای شكایت از تشكیلات شهرداری، از شخص شهردار شكایت كرده و چون در آن موقع شهردار برای عمل جراحی به تهران رفته بود نتوانست نسبت به حكم صادره اعتراض كند؛ بنابراین حكم یك سال حبس برای وی تایید شد.
عملكرد شوراي شهر و شهردار مهاباد در طول ساليان گذشته با انتقادات فراوان برخي چهره‌هاي مهاباد از جمله نماينده اين شهر در مجلس همراه بوده است.
مسئله‌اي كه موجبات ورود بازرسان مجلس و شوراي عالي استان‌ها را به اين موضوع فراهم ساخت و وجود برخي تخلفات و ضعف عملكرد براي نهاد‌هاي شهري مهاباد را اثبات نمود.
 
منبع: كردستان امروز
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

تاكيدات رحيمي براي راه‌آهن مراغه-مهاباد-اروميه

 
معاون اول رئیس جمهور خواستار تسریع روند عملیات راه آهن مراغه-مهاباد-ارومیه با انعکاس مسائل و مشکلات اجرایی این طرح به مرکز شد.
محمدرضا رحیمی صبح یکشنبه در جلسه کارگروه راهبردی توسعه آذربایجان غربی، گفته است: مسئولان ارشد آذربایجان غربی باید مشکلات اصلی و کلان استان و از آن جمله راه آهن مراغه به ارومیه را جمع بندی و ارائه داده تا تلاش جهت توسعه و رفع این مشکلات در دستور کار بخش‌های مربوطه قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات و بحران خشکسالی دریاچه ارومیه، بیان داشت: مطالب و موضوعات مهمی در جلسات کارگروه مربوط به دریاچه ارومیه مطرح که روشها و راهکارهای مختلفی برای نجات این دریاچه پیشنهاد داده شده است.

معاون اول رئیس جمهوری ضمن اظهار امیدواری مبنی بر اینکه بزودی با بکارگیری اعتبارات لازم و روشهای مختلف وضعیت این دریاچه ساماندهی می شود، اظهار داشت: آذربایجان غربی دارای آثار تاریخی، طبیعی و جاذبه‌های فراوان گردشگری و یکی از استانهای مهم کشور بوده که دولت اهتمام جدی داشته تا برای توسعه و رفع کاستی ها و کمبودهای این استان گام‌های اساسی بردارد.

وحید جلال زاده استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه مسائل و مشکلات مربوطه در استان را مطرح و در ادامه پیشنهادات و راهکارهای رفع موضوع از سوی نمایندگان دستگاههای اجرایی و مسئولان آذربایجان غربی مورد بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری قرار گرفت.

منبع: كردستان امروز

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

روستاهاي مهاباد هيچ فضاي فرهنگي ندارند

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان مهاباد گفته است: متاسفانه در روستاهاي اين شهرستان هيج فضاي فرهنگي وجود ندارد.
 "ارشد هناره "در جلسه کمیته  برنامه ريزي شهرستان مهاباد در اين باره تاكيد كرده: بايد در برنامه پنج ساله، خانه هاي فرهنگ روستايي ساخته شود و اداره آن توسط افراد روستا صورت گيرد.
وي اظهار داشت: ساخت كتابخانه هاي روستايي يكي از اولويت‌هاي اين اداره در طول برنامه پنج ساله توسعه خواهد بود.
در همين حال فرماندار مهاباد اظهار داشته است بودجه عمراني شهرستان مهاباد در سال آينده دو برابر خواهد شد و در سال آينده اولويت اصلي در برنامه ريزي‌ها تکميل طرحهاي ناتمام خواهد بود.
بودجه شهرستان مهاباد در سال جاري يكصد ميليارد ريال عنوان شده است.

 منبع: كردستان امروز

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

جلسه بهمن ماه شورای انجمن اولیا و مربیان شهرستان مهاباد تشکیل شد

روز یکشنبه دهم بهمن ماه هشتاد و نه جلسه بهمن ماه شورای انجمن اولیا و مربیان شهرستان مهاباد در دفتر مدیریت آموزش و پرورش برگزار گردید.سامرند کریمی کارشناس انجمن اولیا و مربیان مدیریت آموزش و پرورش هدف از برگزاری این جلسه را ارائه راهکارهای پویایی و فعال سازی مؤثر انجمن اولیا و مربیان مدارس ، تصمیم گیری در مورد قیمت سرویس های دانش آموزی با توجه به پیشنهاد کمیته حمل و نقل سوخت استان و تقاضای سازمان اتوبوس رانی با توجه به هدفمند کردن یارانه ها اعلام کرد.

شایان ذکر است در سال تحصیلی جاری حدود یکصد و هشتاد سرویس مدارس در قالب اتوبوس ، مینی بوس ، میدرباس با این مدیریت همکاری دارند .

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان مهاباد

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

ايجاد اداره برق در شهر جديد خليفان مهاباد

مدير توزيع برق مهاباد:

ايجاد اداره برق در شهر جديد خليفان مهاباد

بيگي گفت: در راستاي جلب رضايت مردم و تسهيل در خدمات دهي، در شهر جديد خليفان مهاباد اداره برق ايجاد ميگردد.

به گزاش روابط عمومي شرکت توزيع برق مهاباد، مهندس فيض اله بيگي مدير توزيع برق مهاباد اظهار داشت: با توجه به تصميم هيات دولت و اعلام استانداري آذربايجان غربي که بخش خليفان مهاباد که بخش خليفان مهاباد امسال بعنوان شهر معرفي گرديده، لازمه اش اين است که با توجه به موقعيت منطقه و شهر تمهيداتي را بعمل آوريم.
مدير توزيع برق مهاباد افزود: با توجه به پيگيريهاي بعمل آمده از سوي شرکت تدابيري به جهت کاهش هزينه ها و جلب رضايتمندي مشترکين و تسريع در عمليات فاز اول اداره مذکور اتخاذ گرديده تا بخش اتفاقات و خدمات مشترکين مربوطه راه اندازي گردد.
فيض اله بيگي در ادامه گفت: شهر فعلي خليفان با 104 روستا، 4 هزار و 500 مشترک، 108 پست، 2 هزار و 18 پايه چراغ، 84 هزار و 299 شبکه فشار ضعيف و 374 هزار طول شبکه فشار متوسط را شامل ميگردد.

خبرگزاري موج

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

نماينده مهاباد در مجلس:استيضاح وزير راه و ترابري مصلحت نيست

نماينده مردم مهاباد در مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به شرايط موجود كشور استيضاح وزير راه و ترابري مصلحت نيست.

جلال محمودزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: استيضاح وزير راه و ترابري در حال حاضر منتفي نشده چرا كه تعداد آراي لازم براي استيضاح وزير راه و ترابري وجود دارد، ولي برخي از نمايندگان مجلس بنا به مصلحت كشور از اين استيضاح منصرف شده‌اند.
وي با بيان اينكه با استيضاح وزير راه و ترابري نه تنها گره‌اي از مشكلات اين وزارت حل نمي‌شود، تصريح كرد: كميسيون عمران مجلس نيز در اين زمينه نظر خود را مبني بر عدم استيضاح وزير راه اعلام كرده است.
اين مقام مسئول با تأكيد بر همراهي ديگر نمايندگان در اين زمينه، افزود: استيضاح وزير راه و ترابري نه تنها مشكلات را در اين حوزه حل نمي‌كند بلكه مشكلاتي را نيز در اين زمينه بيشتر مي‌كند.
محمودزاده ادامه داد: وزير راه و ترابري نيز در اين زمينه به نقاط ضعف‌هاي اين وزارت پي برده و لازم مي‌بيند تا در بدنه وزارت راه و ترابري تغييراتي ايجاد كند.
وي با بيان اينكه استيضاح وزير راه و ترابري به مصلحت نيست، اعلام كرد: استيضاح وزير راه و ترابري در شرايط فعلي كشور مصلحت نيست و لازم است تا در زماني ديگر به اين موضوع پرداخته شود.
نماينده مردم مهاباد در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ارائه لايحه بودجه سال90، گفت: زماني كه لايحه بودجه 90 به مجلس ارائه مي‌‌شود نبايد وزير راه و ترابري را استيضاح كنيم چرا كه اين امر سبب ايجاد مشكلات متعددي در كشور مي‌شود.
محمودزاده با بيان اينكه بايد رئيس شركت هواپيمايي كشور عوض شود و فردي قوي‌تر در راس اين سازمان قرار گيرد، عنوان كرد: در حال حاضر در سطح كشور پروژه‌هاي راه‌سازي متعددي در دست اقدام است كه در صورت تغيير وزير راه و ترابري در روند اجراي اين پروژه‌ها وقفه ايجاد مي‌شود و اين موضوع به ضرر كشور است.

خبرگزاري فارس

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

افزايش 5 درصدي تصادفات فوتي در محور اروميه به مهاباد

 رئيس پليس ‌راه آذربايجان غربي گفت: با توجه به پرحادثه بودن محور اروميه به مهاباد در 9 ماه گذشته شاهد كاهش پنج درصدي ميزان تصادفات فوتي در اين محور هستيم.

جعفر اشرف‌رضايي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه با اشاره به اينكه 21 درصد تصادفات آذربايجان غربي در محور اروميه به مهاباد به وقوع مي‌پيوندد، اظهار داشت: در 9 ماه سال جاري 30 فقره تصادف فوتي در محور اروميه به مهاباد به وقوع پيوسته است كه اين ميزان در مدت زمان مشابه سال گذشته 37 فقره بود.
وي با بيان اينكه در اين زمينه شاهد افزايش پنج درصدي آمار تصادفات فوتي در اين محور هستيم، تصريح كرد: محور اروميه به مهاباد و مهاباد به مياندوآب دو محور پرحادثه در آذربايجان غربي هستند كه بايد اقدامات لازم در راستاي ايمن‌سازي اين دو محور مورد توجه بيشتري قرار گيرد.
اين مقام مسئول تعداد تصادفات جرحي در اين محور را 158 فقره عنوان كرد و ابراز داشت: اين ميزان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته سه درصد رشد يافته است به طوري كه ميزان تصادفات جرحي در مدت زمان مشابه سال گذشته در اين محور 153 فقره بود.
اشرف‌رضايي افزود: با احتساب تصادفات خسارتي در مجموع شاهد كاهش 9 درصدي تصادفات در 9 ماه نخست سال جاري در مقايسه با مدت زمان مشابه سال گذشته در اين محور هستيم كه اين امر ناشي از كاهش تعداد تصادفات دسته جمعي در محور اروميه به مهاباد است.
وي تعداد مجروحان سوانح رانندگي در محور اروميه به مهاباد در 9 ماه سال جاري را 35 نفر عنوان كرد و اضافه كرد: در اين زمينه نيز شاهد كاهش 13 درصدي هستيم.
اين مقام مسئول با اشاره به كاهش تعداد مجروحان حوادث رانندگي در اين محور، اعلام كرد: تعريض محور اروميه به مهاباد مي‌تواند، موجب كاهش ميزان تصادفات در اين محور شود.
اشرف‌رضايي به مهم‌ترين عوامل موثر در تصادفات محورهاي استان اشاره كرد و اظهار داشت: عدم رعايت حق تقدم با 22 درصد فراواني و عدم توجه به جلو با 32 درصد فراواني، بيشترين عوامل دخيل در تصادفات محورهاي مواصلاتي هستند.
وي با تاكيد بر رعايت نكات ايمني توسط رانندگان به‌ ويژه در جاده‌هاي استان، ادامه داد: بستن كمربند ايمني، توجه به ظرفيت خودروها و دقت در رانندگي مي‌تواند از وقوع تصادفات رانندگي در جاده‌ها جلوگيري كند.
خبرگزاري فارس

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

انتخابات مجامع دانش آموزی شهرستان مهاباد برگزار شد

چهارمین دوره انتخابات مجامع دانش آموزی اداره دانش آموزی شهرستان مهاباد در سالن اجتماعات کانون فجر برگزار شد.

 انتخابات چهارمین دوره مجمع اعضای سازمان دانش آموزی با حضور ناصر افشاری رئیس اداره دانش آموزی مهاباد ،عزیزی مقدم کارشناس تشکیلات دانش آموزی و نوروزی دبیر و مسئول امور عمومی سازمان دانش آموزی مهاباد برگزار شد.
در این انتخابات بعد از اجرای مراسمات ویژه و اجرای عملی برنامه های حاملان قرآن – مراسم گارد پرچم – و سوگند پرچم و خیر مقدم و سخنرانی افشاری رئیس سازمان دانش آموزی ، نمایندگان دانش آموزان از مدارس راهنمایی و متوسطه عضو تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فر زانگان و انجمن ها و خبرگزاری پانا در دو نوبت مجزا دختر و پسر  که از توانمندی بالاتری برخوردار بودند با اعلام کاندیداتوری خود با یکدیگر رقابت کرده و 7 نفر از آنان به عنوان اعضای هیئت رئیسه مجامع دانش آموزی شهرستان مهاباد  انتخاب شدند.
این اعضا که شامل 3 دانش آموز فرزانه،2 دانش آموز هلال احمر،1 دانش آموز از تشکل های خودجوش و 1 دانش آموز از خبرگزاری پانا برای دختران و 3 دانش آموز پیشتاز،2 دانش آموز هلال احمر،1 دانش آموز از تشکل های خودجوش و 1 دانش آموز از خبرگزاری پانا برای پسران هستند برای مدت 2 سال انتخاب شدند.
گفتنی است، در پایان یاد آوری می شود انتخابات این اعضا برای مشخص شدن هیئت رئیسه استانی و کشوری طی ماه های آتی برگزار می شود.

پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران(پاما)

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

شهر خلیفان به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد

با تلاش و پیگیری های مکرر مهندس جلال محمودزاده نماینده شهرستان مهاباد و با تصویب وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی و بنا به پیشنهاد وزارت کشور روستاهای خلیفان مرکز بخش خلیفان از توابع شهرستان مهاباد در استان آذربایجان غربی به شهر تبدیل شده و به عنوان شهر خلیفان شناخته می شود.

هیئت وزیران با توجه به ویژگی‌ها و بافت جغرافیایی منطقه، شرایط، امکانات و تقاضاهای مردمی با تشکیل شهر جدید خلیفان در استان آذربایجان غربی موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی و بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری -مصوب 1362- روستای خلیفان مرکز بخش خلیفان از توابع شهرستان مهاباد در استان آذربایجان غربی به شهر تبدیل شده و به عنوان شهر خلیفان شناخته می شود.
این تصویب‌نامه پس از تأیید رئیس جمهور از سوی محمدرضارحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

منبع:http://www.m-jalal.com/news/173.pdf

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

بزرگترين مصلاي جنوب آذربايجان غربي در مهاباد احداث مي شود

مشخص شدن محل احداث مصلای مهاباد

محل احداث مسجد جامع جدید شهرستان مهاباد مشخص شد. دومین نشست اعضای کمیته ساخت مسجد جامع جدید مهاباد عصر دیروز در فرمانداری برگزار شد و حاضران از بین دوازده گزینه انتخابی، ساختمان کنونی انبار غله واقع در خیابان قدس روبروي فرمانداري مهاباد را بعنوان مکان ساخت مسجد جامع برگزیدند. امام جمعه مهاباد در این نشست ابراز امیدواری کرد: با ساخت این مکان مقدس نماز جمعه با وحدت، انسجام و گستردگی بیشتر برگزار شود. ماموستا ملا قادر سهرابی افزود: طی سالهای اخیر به دلیل کوچک بودن مسجد جامع این سنت نبوی در مساجد مختلف برگزار می شد که با ساخت مصلا امید است همه نمازگزاران جمعه در یک مکان مشخص گرد هم آیند. فرماندار مهاباد هم تشکیل کارگروهی برای ساخت مصلی را خواستار شد و گفت: با اعلان نهایی مکان مسجد جامع جدید امسال کارهای انتقال و ثبتی آن انجام می گیرد و از سال آینده ساخت آن آغاز خواهد شد.
کردستانی، مسئول بخش عمران شهرداری مهاباد در ادامه با اشاره به کار مطالعاتی دقیق در زمینه تعیین نهایی مکان مذکور گفت: توجه به طرح تفضیلی شهر، وضعیت تملک امور ترافیکی و مکان مناسب از گزینه های مورد نظر گروه کارشناسی بود. در ادامه حاضران در نشست به ارائه پیشنهادهای خود در زمینه های مختلف اجرایی ساخت مسجد جامع جدید شهرستان پرداختند. مکان در نظر گرفته شده برای ساخت مسجد جدید شهر بیش از هجده هزار متر مربع مساحت دارد. در پایان جلسه هم یازده نفر از روحانیان و معتمدان شهرستان بعنوان اعضای هیأت مؤسس مسجد جامع جدید مهاباد انتخاب و معرفی شدند. 
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

براي نخستين بار در آذربايجان غربي/ خياباني در مهاباد به نام 'خبرنگار' نامگذاري شد


نامگذاري اين خيابان، در روز خبرنگار امسال و به ابتكار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مهاباد به شوراي اسلامي اين شهر پيشنهاد شده بود كه در نشست شامگاه سه شنبه شوراي نظارت بر نامگذاري اماكن شهرستان مهاباد به تصويب اعضا رسيد.
در اين نشست، كه به رياست معاون استاندار آذربايجان غربي و فرماندار ويژه مهاباد و با حضور رييس شوراي اسلامي شهر، شهردار و رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مهاباد برگزار شد، خيابان حد فاصل پل 12شهيد تا بلوار شورا در اين شهر به نام خيابان خبرنگار نامگذاري شد.
اين براي نخستين بار در استان آذربايجان غربي است كه يكي از خيابانهاي شهري در اين استان به نام خبرنگار نامگذاري مي شود.
فرماندار ويژه مهاباد، در اين نشست، از خبرنگاران به عنوان سربازان گمنام عرصه اطلاع رساني ياد كرد و گفت: امروزه قلم خبرنگاران به عنوان بسترساز تحولات يك جامعه نقش مهم و بسزايي در جهت تعالي افكار عمومي، روشنگري و آگاهي بخشي به آحاد جامعه مي تواند ايفا كند.
'خضر كاك درويشي'، ارتقاي فرهنگ عمومي جامعه و سطح بينش مردم را مرهون تلاشهاي بي وقفه خبرنگاران رسانه هاي جمعي دانست و افزود: نقش مهم خبرنگاران در جامعه امروزي بر كسي پوشيده نيست.
وي اظهار داشت: اطلاع يافتن از اخبار و رويدادهاي مختلف و به صورت لحظه اي، از ضرورت هاي زندگي مردم در جوامع كنوني به حساب مي آيد كه خبرنگاران محور اساسي را در اين زمينه ايفا مي كنند.
كاك درويشي، با قدرداني از تلاش هاي خبرنگاران اين شهرستان در انعكاس مطلوب رويدادها تصريح كرد: رعايت امانتداري، صداقت و بي طرفي از جمله ملاك هاي يك خبرنگار موفق است و به طور حتم اين قشر از جامعه با رعايت اين اصول نقش بسزايي در پيشرفت و توسعه همه جانبه كشور خواهند داشت.
وي گفت: اين خيابان به پاس تلاش هاي شبانه روزي تمام خبرنگاران به ويژه خبرنگاران سخت كوش اين شهرستان در عرصه اطلاع رساني به نام خبرنگار نامگذاري شده است.
در ادامه اين نشست، همچنين نامگذاري بلوار ورودي اروميه به نام '9 دي' نيز به تصويت اعضاي شوراي نظارت بر نامگذاري اماكن شهرستان مهاباد رسيد.
نامگذاري يكي از خيابانهاي اين شهر به نام 'تعاون' و شماري از كوچه ها و معابر اين شهر به نام شهداي شهرستان مهاباد از ديگر مصوبات اين نشست بود.

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

تعيين محل احداث نمايندگي ثبت احوال در بخش خليفان مهاباد

جناب آقای جوان مدیر کل محترم ثبت احوال استان آذربایجان غربی همراه معاون محترم اداری مالی و برنامه ریزی اداره کل و رئیس محترم امور اداری استان و رئیس محترم اداره ثبت احوال شهرستان مهاباد ضمن عزیمت به بخش خلیفان جهت تحویل زمین اهدائی به نمایندگی  ثبت احوال خلیفان راس ساعت  9 صبح روز شنبه مورخ 12/4/89 در بخشداری خلیفان حضور یافته و مورد استقبال بخشدار محترم  و شورای اسلامی و امام جمعه و دهیار محترم بخش قرار گرفته سپس طی نشستی در دفتر کار بخشدار محترم ، جناب آقای جوان مدیرکل محترم ثبت احوال استان آذربایجان غربی با یاد و نام باریتعالی و نثار درود به روان پاک شهدا و امام شهدا  و آرزوی توفیق مقام  معظم رهبری  و دولت خدمتگذار به شرح و بسط  تاریخچه  سازمان ثبت احوال و عملکرد اداره کل وبرنامه ها و ماموریت های آتی اعم از آرشیو الکترونیک  اسناد ، صدور شناسنامه تمام مکانیزه بالای 15 سال و کارت شناسائی ملی هوشمند واهمیت اسناد و مدارک هویتی و تابعیتی و آمار  و اطلاعات جمعیتی و نقش آن در برنامه های زیر ساختی کشور و توانمندی های ثبت احوال پرداختند سپس بخشدار محترم جناب آقای یزدانفر ضمن عرض خیر مقدم به محضر مدیرکل محترم و هیات همراه و تشکر ا ز حضور جدی مدیر کل محترم در بخش محروم خلیفان و تشکر از مساعدت های جناب آقای محمود  زاده نماینده محترم مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی به شرح و بسط  اهمیت آمار و اسناد ومدارک  سجلی از نظرحوزه مدیریتی خود پرداختند و راه اندازی نمایندگی ثبت احوال در بخش مزبور را یکی از نیازمندیهای زیر ساختی بخش دانسته و اعلام نمودند بدون آمار انسانی مستند به اسناد و مدارک هویتی برنامه ها و زیر ساخت ها بصورت مدون و منظم مهیای اجرا و توسعه نخواهد بود . ایشان راه اندازی نمایندگی را برای  بخش یک امتیاز بزرگ دانستند  در ادامه با حضور جمع حاضر از قطعه زمین اهدائی از طرف یکی  از خیرین منطقه بنام جناب آقای آذرم که جمعا" به مساحت 1000 متر مربع  بود بازدید بعمل آمد .
اداره کل ثبت احوال آذربایجان غربی
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

افزایش نرخ باسوادي در شهرستان مهاباد

در ميان شهرستان‌هاي آذربايجان غربي؛مهاباد رتبه نخست نرخ باسوادي را دارد.

رئيس نهضت سواد آموزي شهرستان مهاباد در مراسم گراميداشت سالروز تأسيس نهضت سوادآموزي در کانون فرهنگي تربيتي فجر گفت: نرخ باسوادي در شهرستان مهاباد در گروه سني10 تا 49 سال به رقم 91/54 درصد رسيده است که اين موفقيت، رتبه اول نرخ باسوادي را در ميان ديگر شهرستانهاي استان براي مهاباد به دنبال داشته است. معروفيان افزود: از آغاز امسال تاکنون 2594 سواد آموز در پايه هاي مقدماتي و تکميلي در 231 کلاس شرکت کرده و از اين ميان 14 نفربعنوان چهره هاي موفق نهضت سواد آموزي به مقاطع تحصيلي بالاتر راه يافته اند.

معروفيان، يادآوري كرد: نهضت سوادآموزي از سال 61 فعاليت خود را در شهرستان مهاباد شروع كرد و تاكنون براي گروه سني 10تا49سال، بيش از 8980 كلاس درس تشكيل داده و 76820 نفر در اين كلاسها موفق به دريافت مدرك تحصيلي شده و 1482 گروه پيگير نيز 26466 نفر را تحت آموزش قرار داده اند.هم اينك 311نفر در طرح 'نفر به نفر' مشغول آموزش هستند.

وي همچنين از برگزاري جشن باسوادي در روستاي خليفان در دهه فجر امسال خبر داد.

معاون پشتيباني و نيروي انساني اداره کل نهضت سوادآموزي آذربايجانغربي هم با تأکيد بر لزوم توجه به اهداف کيفي سازمان نهضت سواد آموزي گفت: بر اساس سند راهبردي کشور، سال 1393 زمان پايان بي سوادي در کشور خواهد بود.

پاکروان، دانايي را محور توسعه دانست و گفت: هدف امام راحل (ره) از تأسيس نهضت سواد آموزي ارتقاء سطح آگاهي عمومي مردم براي تشکيل ساختار اجتماعي منسجم و دخالت در سرنوشت خود و کشور بود.

ماموستا سهرابي، امام جمعه مهاباد نيز با بيان اينکه فتح قله هاي موفقيت و سربلندي در گرو علم آموزي و دانش اندوزي است گفت: توفيقات نظام اسلامي در ابعاد مختلف، استکبار جهاني را به ستوه آورده است بطوريکه هر لحظه در صدد توطئه سازي عليه نظان اسلامي هستند.
ديگر سخنران اين مراسم معاون برنامه ريزي فرماندار بود، مقتدر، آموزشياران را مجاهدان عرصه تعليم و تربيت خواند و گفت: در نظامي که آگاهي بخشي و علم آموزي را بعنوان بخشي از مباني اسلام مورد توجه قرار داده، آموزش همگاني در تمام سطوح جامعه به شيوه مناسب و هدفمند گسترش يافته است.وی دستور تاسیس نهضت سو.اد آموزی توسط معمار کبیر انقلاب را نشان از درایت وآینده نگری ایشان برشمرد.

در اين مراسم، تعدادي از آموزشياران و سواد آموزان نهضت سواد آموزي به قرائت شعر و مقاله و خاطره پرداختند. در پايان از چهره هاي موفق نهضت سواد آموزي مهاباد با اهداي لوح تقدير و هديه تجليل شد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

کلاهبرداري از عابربانک‌هاي مهاباد همزمان با حبس در زندان قزل‌حصار كرج!

فرمانده انتظامي شهرستان مهاباد در آذربايجان‌غربي، از کشف شگرد کلاهبرداري از کارت‌هاي عابربانک و دستگيري متهمان در اين زمينه خبر داد. 

 سرهنگ "وليزاده" گفت: فردي به نام "مصطفي – چ" به پليس آگاهي مراجعه كرد و با اعلام شکايت، گفت، فردي به غذاخوري وي زنگ زده و ضمن درخواست 250 پرس غذا، جهت واريز وجه سفارش، شماره حساب عابربانک شاكي را مطالبه مي‌كند و وي نيز با دادن شماره حساب، متوجه مي‌شود كه از حسابش 60 هزار تومان کسر شده است. در تماس مجدد و بررسي حساب، متوجه مي‌شود كه 10 ميليون ريال مجدداً از موجودي حساب شاکي کسر شده است

وي ادامه داد: با توجه به اظهارات شاكي، مراتب بصورت ويژه در دستور کار اين فرماندهي قرار گرفت و عوامل پليس آگاهي اين شهرستان با انجام تحقيقات گسترده و استفاده از روش‌هاي پليسي متوجه شدند که شماره تلفن تماس با شاكي، مربوط به شهرستان کرج بوده و حسابي که وجوه نقدي به آن واريز شده، داراي آدرس و مشخصات نبوده و قابل شناسايي نيست.

فرمانده انتظامي مهاباد خاطرنشان كرد: طي هماهنگي به‌عمل آمده با ساير استان‌ها مشخص شد که تعدادي از زندانيان زندان "قزل‌حصار" کرج از طريق باجه‌هاي تلفن زندان، با افرادي در تماس بوده و با شگردهاي متقلبانه از طريق عابربانک وجوهي را به حساب خود واريز مي‌کرده‌اند که در نهايت با مشخص شدن هويت افراد، 10 نفر از کلاهبرداران شناسايي و به مراجع قضايي معرفي شدند.

منبع: خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا )

+ نوشته شده در  ساعت   توسط   | 

مطالب قدیمی‌تر